Wycieczka do Wiednia. Dzień 2

6 lipca 2016

O 8 rano śniadanie a potem ... zwiedzanie Wiednia.

Przejechaliśmy Ringstrasse najbardziej reprezentacyjnym bulwarem miasta (przepiękne kamienice i pałace) do centrum miasta. Po drodze zabraliśmy lokalnego przewodnika Panią Joasię, która bardzo ciekawie opowiadała nam o historii zwiedzanych zakątków.

Pierwszym naszym przystankiem był urokliwy Hundertwasserhaus. Przepiękna komunalna kamienica z ogrodem na dachu. Mieliśmy tu chwilę na zrobienie zdjęć oraz na zakup pamiątek.

Następnym cudownym miejscem była Opera Wiedeńska. Byliśmy na widowni, na deskach słynnej sceny oraz w salach gdzie pito szampana podczas przerw w balach karnawałowych. Oczywiście musieliśmy tam zaśpiewać :-) , ale niestety nie udało się nam tego zrobić na scenie tylko na głównych schodach opery.

Z opery przeszliśmy do katedry Świętego Szczepana po drodze mijając fontannę i słuchając ciekawych opowieści pani Joasi. Na placu przy katedrze mieliśmy czas wolny i każdy w swoim własnym zakresie mógł zwiedzać samo centrum Wiednia. W katedrze mogliśmy odpocząć i posłuchać wspaniałego koncertu.

Następnie udaliśmy się do dawnej letniej rezydencji cesarzowej Sisi - Schonbrunn (w tłumaczeniu Piękne Źródło). Tu spędziliśmy trochę czasu w ogrodach, podziwialiśmy fontannę Neptuna. Część wycieczki wspięła się na Gloriettę (wzgórze, z którego można było podziwiać wspaniałe widoki). Można było też odpocząć w pachnącym ogrodzie różanym.

Do hotelu wróciliśmy ok 19-tej. Po obiadokolacji był przewidziany wieczorny spacer po Wiedniu (dla chętnych). Nieliczne grono (4 osoby) przeszło po oświetlonych ulicach Wiednia. Zobaczyliśmy Uniwersytet, kościół Wotywny, Ratusz, park z pomnikiem Sisi, gmach Parlamentu. Do hotelu wróciliśmy tramwajem zmęczeni ale też i szczęśliwi bo warto było zobaczyć Wiedeń nocą.