Wycieczka do Wiednia. Dzień 4

8 lipca 2016

Wcześnie rano śniadanie, bo przed godziną 8-mą, musimy wyjechać z Wiednia aby nie spóźnić się do jaskini w Czechach. Tęcza wyjątkowo szybko i sprawnie się spakowała do autokaru więc wyruszyliśmy w drogę powrotną o czasie co bardzo ucieszyło panią Hanię.

W czasie drogi mieliśmy okazję obejrzeć film o Wiedniu, co pozwoliło nam utrwalić i usystematyzować sobie zdobytą o nim wiedzę. Przyjemnie było jeszcze raz popatrzeć na miejsca, w których byliśmy oraz zobaczyć te, na które nie starczyło nam czasu.

Do Morawskiego Krasu dotarliśmy planowo przed południem. Chwila na kawę i drobną przegryzkę w oczekiwaniu na lokalną kolejkę "Vlak", który zawiezie nas pod jaskinię.

W drodze do jaskini Punkevni Tęcza jak zwykle robiła to co lubi najbardziej - śpiewała :-).

Temperatura w jaskini ok 8 stopni - zimno ale na szczęście pani Hania nas uprzedziła i mieliśmy ze sobą odpowiednie okrycie. Jaskinia okazała się prześliczna. Przepaść Macocha - cudowna. Przeprawa łódkami podziemną rzeczką Pukvi (stąd nazwa jaskini) też zrobiła na nas duże wrażenie. Z jaskini wyszliśmy zachwyceni. Szkoda tylko, że tak szybko się skończyło .

Powrót "Vlak-iem" do autokaru, czas na zakupy, jedzonko i ... czas na powrót do domu.

Aby droga nam się nie dłużyła pani Hania puściła nam kolejną część filmu o Sisi oraz Bitwę o Wiedeń.

Wycieczka do Wiednia odbyła się w dniach 5-8 lipca 2016 roku. Była zorganizowana przez dyrekcję Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli z okazji XXX-lecia istnienia zespołu śpiewaczego "Tęcza".

Wycieczka była wspaniała. Było milo, przyjemnie, mnóstwo wrażeń, wiedzy, zwiedzania, a pogoda rewelacyjna.

Jako reprezentant zespołu chciałam podziękować DYREKCJI za wspaniale zorganizowaną wycieczkę. A przede wszystkim za to, że mogliśmy na nią pojechać :-).

Dziękujemy pani Hani (naszej przewodniczce, która opiekowała się nami od początku wycieczki aż do samego końca) za tyle cierpliwości jaką nam okazała, za podzielenie się swoją ogromną wiedzą oraz zorganizowanie wszystkiego tak, że daliśmy radę zrobić cały zaplanowany harmonogram wycieczki ( a nie było to łatwe).

Dziękujemy też Pani Basi, że z nami pojechała i opiekowała się nami jako reprezentant GOK Lesznowola.

Opis i zdjęcia zrobione przez Panią Anię P., która razem z nami podróżowała z ramienia GOK jest dostępny link.

DZIĘKUJEMY !!!