Warsztaty muzyczne dzień 1 (Firlej)

9 lipca 2015

Zespół Śpiewaczy Tęcza na ziemi lubelskiej.

W dniach 09-12 lipca Zespół Tęcza uczestniczył w warsztatach wyjazdowych, które odbyły się w Ośrodku Wodnym w Firleju, woj. lubelskie.

Ambitne założenia tego wyjazdu to: doskonalenie i poszerzanie repertuaru, praca nad tekstem, muzyką i interpretacją piosenek, zwiedzanie ciekawych miejsc tego regionu Polski i połączony z tym wypoczynek.

Plan został w pełni zrealizowany. Zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów, wyciskały z nas "siódme poty", nie było żadnej taryfy ulgowej. "Surowe miny" Pana Tomka i Grzegorza, świadczą o tym dobitnie (patrz.foto).

Nagrodą za trudy było poznanie pięknych miejsc tego regionu. I tu jako skarbnica wiedzy i doskonały przewodnik sprawdził się Pan Tomek.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce- najlepiej zachowaną polską rezydencję magnacką- zwiedziliśmy w towarzystwie sympatycznej Pani przewodnik, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o historii tego Pałacu, cennych zbiorach w nim zgromadzonych i drzewie genealogicznym rodu .

Spacer po ogrodach pałacowych, wizyta w powozowni, jak również zwiedzanie Muzeum Socrealizmu, wzbogaciły naszą wiedzę o tym zakątku kraju.

Lubartów, Lublin i Nałęczów były również na naszym szlaku i tu wiedzą i na temat ich historii podzielił się z nami Pan Tomek. Jak ciekawe były to relacje, świadczą o tym zasłuchane i zapatrzone w Niego "nasze oblicza".

Zadziwiła nas wyjątkowa zabudowa lubelskiego rynku, pięknie odrestaurowane kamienice, zrekonstruowany budynek, w którym miał swoją siedzibę Sąd Grodzki. Zwiedziliśmy kilka kościołów, między innymi Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady.

Doskonały wypoczynek był możliwy dzięki zakwaterowaniu w takim właśnie ośrodku, położonym nad uroczym jeziorem, w drewnianych domkach, wyposażonych we wszystko, czego członkom Zespołu Tęcza do szczęścia i radosnej integracji potrzeba.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nałęczowie, aby przedeptać ścieżki parku zdrojowego i napić się wody ze Źródła Miłości, dzięki której nasze serca będą otwarte dla wszystkich, a sił przybędzie do dalszej pracy na niwie kultury ludowej. Obszerną fotorelację można obejrzeć na naszej stronie internetowej :www.tecza.lesznowola.pl

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lesznowoli.

Anna Chachuła

Zdjęcia z drogi i pierwszego dnia warsztatów - Firlej.